Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
KOSZT DOSTAWY

Szanowni Klienci

Możecie Państwo całkowicie nam zaufać w zakupach. Mamy już 12 - letnie doświadczenie w sprzedaży wysyłkowej. Realizujemy każde zamówienie, dokładamy szczególnej staranności w przygotowywaniu i zabezpieczaniu towarów z Państwa  zamówień. Wysyłamy paczki standardowe, gabarytowe, dłużycowe 2m, 3 i 4-ro metrowe oraz przesyłki paletowe.

KOSZTY i DOSTĘPNE FORMY WYSYŁKI:

Kontakt z konsultantem

NaBudowe24.pl hurtownia internetowa

infolinia

502 752 920

22 788 97 46

info@nabudowe24.pl

Aktualności

Masz problem z rurami C.O. , które szpecą w pokoju przy podłodze ?

Mamy dla Ciebie produkt którym łatwo zasłonisz rury. Listwy Marley to bardzo estetyczny sposób zamaskowania rur grzewczych. To kompletny system z unikalnymi uchwytami oraz narożniki zewnętrzne i wewnętrzne, łączniki zasłaniające łączone klejne listwy oraz zaślepki lewe i prawe. Listwy w pięciu kolorach dostępne w naszym sklepie.

 

Czytaj więcej...

 

zobacz wszystkie aktualności »

Montaż zbiorników podziemnych na deszczówkę

Prace ziemne

Montaż zbiorników podziemnych na deszczówkęW celu zapewnienia wystarczającej przestrzeni roboczej wykop musi być szerszy o 50 cm od obrębu bryły zbiornika. Należy zachować odstęp co najmniej 120 cm od stałych budowli. Podłoże pod budowę musi być poziome i równe oraz zapewnić wystarczającą wytrzymałość. Jako podłoże służy warstwa ubitego żwiru (uziarnienie 8/16) o grubości 15-20 cm.

W celu uniknięcia odkształceń podczas zasypywania zbiornik należy stopniowo napełniać wodą do co 1/3 objętości.  Zasypywanie żwirem o maksymalnym uziarnieniu 8/16 i zagęszczanie powinno odbywać się warstwami o grubości około 30 cm. Nie należy stosować mechanicznych urządzeń ubijających. Otulina żwirowa musi mieć szerokość co najmniej 50 cm.

Po posadowieniu zbiornika w bezpośrednim sąsiedztwie zbocza (˂ 5m) należy utworzyć statycznie obliczony mur wspierający, który przejmowałaby nacisk gruntu. Mur musi być wyższy od bryły zbiornika i znajdować się w odległości przynajmniej 120 cm od niego.

Łączenie kilku zbiorników

Łączenie dwóch lub większej ilości zbiorników następuje na powierzchniach montażowych uformowanych na dole przy zbiorniku, za pomocą specjalnych uszczelek i rur kanalizacyjnych. Otwory należy wywiercić wyłącznie za pomocą specjalnej koronki rdzeniowej o odpowiedniej wielkości. Należy przy tym zwrócić uwagę, by odstęp między zbiornikami wynosił przynajmniej 100 cm przy ustawieniu wzdłuż lub 130 cm w przypadku zbiorników zainstalowanych obok siebie. Rury muszw wchodzić do zbiorników na długość przynajmniej 20 cm.

Montaż szybu z nakładką teleskopową pod powierzchnią przeznaczoną dla ruchu samochodów osobowych

Nakładkę teleskopową w obszarze kołnierza należy obłożyć zbrojonym betonem klasy B25 (obciążenie 250kg/m2). Obłożenie misi mieć szerokość przynajmniej 30 cm i wysokość około 20 cm. Następnie nakłada się betonową ramę i pokrywę. Przykrycie zbiornika gruntem musi wynosić przynajmniej 80 cm, a maksymalnie 100 cm.

W przypadku całorocznego użytkowania urządzenie zbiornik wraz z instalacją prowadzącą wodę należy zainstalować w niezamarzającym obszarze. Z reguły głębokość zamarzania gruntu to 80-100 cm.

Posadowienie zbiorników podziemnych

Zbiorniki podziemne na deszczówkę.