Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
KOSZT DOSTAWY

Szanowni Klienci

Możecie Państwo całkowicie nam zaufać w zakupach. Mamy już 10-cio letnie doświadczenie w wysyłaniu przesyłek kurierami. Wysyłamy paczki standardowe, gabarytowe, dłużycowe 2m i 3 metrowe oraz przesyłki paletowe.

KOSZTY i DOSTĘPNE FORMY WYSYŁKI

1. Kurier gratis dla zakupów 400zł plus ...

Kontakt z konsultantem

NaBudowe24.pl hurtownia internetowa

infolinia

502 752 920

22 788 97 46

info@nabudowe24.pl

Aktualności

Montaż zbiorników podziemnych na deszczówkę

zbiornik-columbus[1].jpg

W celu zapewnienia wystarczającej przestrzeni roboczej wykop musi być szerszy o 50 cm od obrębu bryły zbiornika. Należy zachować odstęp co najmniej 120 cm od stałych budowli. Podłoże pod budowę musi być poziome i równe oraz zapewnić wystarczającą wytrzymałość. Jako podłoże służy warstwa ubitego żwiru (uziarnienie 8/16) o grubości 15-20 cm.   

Czytaj więcej...


 

Jak odprowadzić deszczówkę z rynien?

jak_odprowadzic_wode_z_rynien[1].jpg

Bardzo często deszczówką wypływa z rur wylewką bezpośrednio na grunt, w efekcie na działce tworzą się kałuże i marnują setki litrów wody. Gdy przyjdzie potrzeba podlewania trawnika lub umycia samochodu używamy drogiej wody wodociągowej. Tymczasem można deszczówkę zbierać, przechowywać i wykorzystać.

Czytaj więcej...


 

Zbiornik na deszczówkę 210l

Zbiornik na deszczówkę 210 l Graf

Estetyczny zestaw obejmuje:

  • zbiornik 210l z PP w kolorze zielonym, ze szczelnie dopasowaną pokrywą
  • podstawka dopasowana pod zbiornik
  • wygodny kranik plastikowy 3/4'' w kolorze białym

Czytaj więcej...

 

zobacz wszystkie aktualności »

Montaż zbiorników podziemnych na deszczówkę

Prace ziemne

Montaż zbiorników podziemnych na deszczówkęW celu zapewnienia wystarczającej przestrzeni roboczej wykop musi być szerszy o 50 cm od obrębu bryły zbiornika. Należy zachować odstęp co najmniej 120 cm od stałych budowli. Podłoże pod budowę musi być poziome i równe oraz zapewnić wystarczającą wytrzymałość. Jako podłoże służy warstwa ubitego żwiru (uziarnienie 8/16) o grubości 15-20 cm.

W celu uniknięcia odkształceń podczas zasypywania zbiornik należy stopniowo napełniać wodą do co 1/3 objętości.  Zasypywanie żwirem o maksymalnym uziarnieniu 8/16 i zagęszczanie powinno odbywać się warstwami o grubości około 30 cm. Nie należy stosować mechanicznych urządzeń ubijających. Otulina żwirowa musi mieć szerokość co najmniej 50 cm.

Po posadowieniu zbiornika w bezpośrednim sąsiedztwie zbocza (˂ 5m) należy utworzyć statycznie obliczony mur wspierający, który przejmowałaby nacisk gruntu. Mur musi być wyższy od bryły zbiornika i znajdować się w odległości przynajmniej 120 cm od niego.

Łączenie kilku zbiorników

Łączenie dwóch lub większej ilości zbiorników następuje na powierzchniach montażowych uformowanych na dole przy zbiorniku, za pomocą specjalnych uszczelek i rur kanalizacyjnych. Otwory należy wywiercić wyłącznie za pomocą specjalnej koronki rdzeniowej o odpowiedniej wielkości. Należy przy tym zwrócić uwagę, by odstęp między zbiornikami wynosił przynajmniej 100 cm przy ustawieniu wzdłuż lub 130 cm w przypadku zbiorników zainstalowanych obok siebie. Rury muszw wchodzić do zbiorników na długość przynajmniej 20 cm.

Montaż szybu z nakładką teleskopową pod powierzchnią przeznaczoną dla ruchu samochodów osobowych

Nakładkę teleskopową w obszarze kołnierza należy obłożyć zbrojonym betonem klasy B25 (obciążenie 250kg/m2). Obłożenie misi mieć szerokość przynajmniej 30 cm i wysokość około 20 cm. Następnie nakłada się betonową ramę i pokrywę. Przykrycie zbiornika gruntem musi wynosić przynajmniej 80 cm, a maksymalnie 100 cm.

W przypadku całorocznego użytkowania urządzenie zbiornik wraz z instalacją prowadzącą wodę należy zainstalować w niezamarzającym obszarze. Z reguły głębokość zamarzania gruntu to 80-100 cm.

Posadowienie zbiorników podziemnych

Zbiorniki podziemne na deszczówkę.