Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
KOSZT DOSTAWY

Szanowni Klienci

Możecie Państwo całkowicie nam zaufać w zakupach. Mamy już 12 - letnie doświadczenie w sprzedaży wysyłkowej. Realizujemy każde zamówienie, dokładamy szczególnej staranności w przygotowywaniu i zabezpieczaniu towarów z Państwa  zamówień. Wysyłamy paczki standardowe, gabarytowe, dłużycowe 2m, 3 i 4-ro metrowe oraz przesyłki paletowe.

KOSZTY i DOSTĘPNE FORMY WYSYŁKI:

Kontakt z konsultantem

NaBudowe24.pl hurtownia internetowa

infolinia

502 752 920

22 788 97 46

info@nabudowe24.pl

Aktualności

Montaż zbiorników podziemnych na deszczówkę

zbiornik-columbus[1].jpg

W celu zapewnienia wystarczającej przestrzeni roboczej wykop musi być szerszy o 50 cm od obrębu bryły zbiornika. Należy zachować odstęp co najmniej 120 cm od stałych budowli. Podłoże pod budowę musi być poziome i równe oraz zapewnić wystarczającą wytrzymałość. Jako podłoże służy warstwa ubitego żwiru (uziarnienie 8/16) o grubości 15-20 cm.   

Czytaj więcej...


 

Jak odprowadzić deszczówkę z rynien?

jak_odprowadzic_wode_z_rynien[1].jpg

Bardzo często deszczówką wypływa z rur wylewką bezpośrednio na grunt, w efekcie na działce tworzą się kałuże i marnują setki litrów wody. Gdy przyjdzie potrzeba podlewania trawnika lub umycia samochodu używamy drogiej wody wodociągowej. Tymczasem można deszczówkę zbierać, przechowywać i wykorzystać.

Czytaj więcej...


 

Zbiornik na deszczówkę 210l

Zbiornik na deszczówkę 210 l Graf

Estetyczny zestaw obejmuje:

  • zbiornik 210l z PP w kolorze zielonym, ze szczelnie dopasowaną pokrywą
  • podstawka dopasowana pod zbiornik
  • wygodny kranik plastikowy 3/4'' w kolorze białym

Czytaj więcej...

 

zobacz wszystkie aktualności »

Jak odprowadzić deszczówkę z rynien?

Właściwie dobrana wielkość rynny i rur spustowych ma decydujące znaczenie, czy spływający deszcz z dachu zostanie wyłapany i odprowadzony rurami spustowymi w dół.

Przy ulewach nie cała deszczówka zostanie wychwycona. Wielkość rynny określana jest szerokością otwartej rynny, na przykład 125 mm. Mało który producent informuje, jaka przy szerokości 125mm rynny jest jej głębokość. Rynny 125 Marley Continental mają głębokość 90mm. Rynny PCV Izabella także mają głębokość 90 mm. 

Widać zatem, że rynny nazywane 125 mają różną pojemność. Większość rynien stalowych powlekanych tak zwanych skandynawskich w rozmiarze 125 mm ma głębokość 50 mm. Widać zatem, że rynny rozmiaru 125 mają różną pojemność. Rynny stalowe ASSA 125 z blachy SSAB w powłoce Prelaq są najgłębszymi w tej grupie produktów mając głębokość 78 mm.

Bardzo ważnym czynnikiem jest, w jakim miejscu systemu podłączona zostanie rura spustowa, czy na krańcu systemu czy centralnie, co obrazuje poniższa grafika.

rynny-pcv-izabella-tabela-zastosowan[1].jpg

 

Bardzo często deszczówką wypływa z rur wylewką bezpośrednio na grunt, w efekcie na działce tworzą się kałuże i marnują się setki litrów wody. Gdy przyjdzie potrzeba podlewania trawnika lub umycia samochodu używamy drogiej wody wodociągowej.

Ktoś zapyta: - Po co mi deszczówka, wystarczy, że na działce nie będzie kałuż. Rozwiązaniem jest oodprowadzenie wody pod ziemię, ale najpierw trzeba przygotować przestrzeń pod ziemią dla napływającego deszczu. Zagospodarowujemy ją tunelem rozsączającym wodę deszczową.

Pojemność jednego tunelu wynosi 300l, czyli tyle ile spadnie wody w czasie dużego deszczu na dach o powierzchni 100m2 w ciągu 6 minut. Deszczówka zanim dopłynie do tunelu pod ziemię powinna zostać przefiltrowana ze spływającego dachu z zanieczyszczeń. Pomogą nam w tym osadniki - czyszczaki rynnowe lub studzienki odpływowe. Urządzanie te pełnią funkcję rewizji. Dobierz osadnik odpowiedni dla potrzeb swojej budowy:

 

Woda za dachu została wyłapana i odprowadzona pod ziemię, gdzie szybko wsiąknie. Deszcz padający poza obrys budynku na miejsca utwardzone, podjazdy wyłożone kostką możemy ujarzmić dzięki odwodnieniu liniowemu.

Rodzaje odwodnienie liniowe garażu
Odwodnienia liniowe to też rynny, tylko usytuowane w gruncie, zabezpieczone od góry kratkami. Do korytek, kanałów dostępne są ruszty plastikowe, plastikowe wzmocnione, stalowe i żeliwne w klasach A15 i B125. Łączenie kanałów odbywa się bez użycia dodatkowych elementów. Dostępne są kanały o przekrojach 100x50, 130x70, 130x134 z PCV oraz kanały z PP z rusztem metalowym 130x52, 130x90 i 130x100 z rusztem żeliwnym.
Instalacje ciągu odwodnieniowego należy rozpocząć od wykonania ławy z betonu B25. Jej wymiary zależne są od projektu i rodzaju nawierzchni. Dla kanałów klasy A15 minimalna ilość betonu powinna wynosić 80 mm, a dla klasy B125 - 100 mm. Na odcinkach do 3m nie ma potrzeby montażu ze spadkiem. Przy dłuższych instalacjach wymagany jest spadek 2,5%. Po sprawdzeniu ułożenia instalacji należy dokładnie oblać obudowę kanału z obu stron betonem B25 na szerokości ok. 10 cm.

Znaczna część bezpłatnej wody z nieba można wykorzystać do podlewania i do celów gospodarczych. Trzeba tylko złapać ją i zatrzymać w zbiornikach na deszczówkę: naziemnych o pojemności od 200l do 1000l lub w podziemnych od 1500l do 4500l.

Pozyskiwanie do zbiorników naziemnych jest prostsze, wystarczy zastosować łapacz, zbieracz deszczówki zainstalowany w rurze spustowej.

 

Aby gromadzić wodę w zbiornikach podziemnych trzeba zastosować podobne urządzenia jak przy odprowadzeniu wody do tuneli rozsączających.