Podbitka dachowa PCV
Podbitka dachowa PCV Orobel to kompletny system podbitki dachowej zwanej również podsufitką , bądź panelami podbitkowymi, produkowany przez belgijską firmę Oroplastic, a służący przede wszystkim estetycznemu wykończeniu okapów, czylii spodniej, wystającej poza obrys budynku części dachu.
Kolor mahoń 104 |
Kolor czekolada 105 |
Kolor antacyt 143 |
Kolor drewno 102 |
Kolor biały 121 |
Dostepne kolory podbitki dachowej Orobel: mahoń - 104, czekolada - 105, atracyt - 143, drewno - 102, biały - 121.
W jego skład wchodzą panele podbitkowe, perforowane panele wentylacyjne, zapewniające prawidłowy obieg powietrza pod pokryciem dachowym, oraz pełna gama profili montażowych .
Listwy startowe, narożniki zewnętrzne, wewnętrzne, uniwersalne, profile gzymsowe - dzięki nim nie straszne będzie obrobienie żadnego, nawet wyjątkowo fikuśnego detalu naszego dachu.
Wykorzystując ponadczterdziestoletnie doświadczenie w pracy z PCW i polietylenem, Oroplastic oferuje nam nowoczesny materiał budowlany posiadający wszystkie zalety tradycyjnej szalówki drewnianej, a równocześnie pozbawiony jej wad. Jest to produkt nierozprzestrzeniający ognia, niewymagający konserwacji. PCW w przeciwieństwie do drewna nie jest narażone na atak ze strony grzybów, pleśni, czy mylonych z kornikami larw spuszczeli żerujacych w drewnianych elementach budynków.
Podbitka dachowa występuje w postaci dziesięciokomorowych , żebrowanych " desek " łączonych na pióro i wpust. Ilość komór bezpośrednio przekłada się na sztywność i wytrzymałość panelu. Im więcej wewnętrznych rozpórek, tym większe obciażenia jest w stanie wytrzymać . Wszystkie elementy systemu podbitki dachowej wytwarzane są w oparciu o granulat pierwotny produkowany przez potentata rynku tworzyw sztucznych , firmę Solvay-Benvic.
Używanie barwionego w masie granulatu pierwotnego, ma w procesie produkcji niebagatelne znaczenie, gdyż redukując do minimum występowanie różnic w odcieniach pomiędzy poszczególnymi partiami towaru, zapewnia równocześnie żywą, czystą barwę produktu.
Bogata kolorystyka podbitki, w tym dwa kolory drewnopodobne pozwalają przeprowadzić prace wykończeniowe w zgodzie z oczekiwaniami inwestora, bądź zaleceniami projektanta. A może to być, wbrew nazwie, zastosowanie podbitki np. jako paneli elewacyjnych w miejscach nie eksponowanych na działanie promieni UV, bądź wykończenie wnętrz pomieszczeń. Jedynym ograniczeniem jest tu zalecenie producenta o niestosowaniu podbitki jako elementów wykończeniowych w sypialniach. Widok nieoheblowanych, zielonkawych od impregnatu krokwi i desek jest widokiem , który potrafi zeszpecić najpiękniejszy nawet dach. Poza niezbyt estetycznym widokiem, narażeni jestesmy na zadomowienie się w naszym dachu ptaków i owadów. Dzięki zastosowaniu podbitki dachowej Orobel, możemy cieszyć się za niewielkie pieniądze, estetycznie wykończonym okapem bez niepożądanych lokatorów. W przypadku konieczności zastosowania podbitki dachowej jako wykończenia ścian na których operuje słońce zalecane jest użycie paneli okleinowanych specjalną, imitującą drewno folią, stabilizowana na działanie promieni ultrafioletowych.