Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
KOSZT DOSTAWY

Szanowni Klienci

Możecie Państwo całkowicie nam zaufać w zakupach. Mamy już 12 - letnie doświadczenie w sprzedaży wysyłkowej. Realizujemy każde zamówienie, dokładamy szczególnej staranności w przygotowywaniu i zabezpieczaniu towarów z Państwa  zamówień. Wysyłamy paczki standardowe, gabarytowe, dłużycowe 2m, 3 i 4-ro metrowe oraz przesyłki paletowe.

KOSZTY i DOSTĘPNE FORMY WYSYŁKI:

Kontakt z konsultantem

NaBudowe24.pl hurtownia internetowa

infolinia

502 752 920

22 788 97 46

info@nabudowe24.pl

Aktualności

Masz problem z rurami C.O. , które szpecą w pokoju przy podłodze ?

Mamy dla Ciebie produkt którym łatwo zasłonisz rury. Listwy Marley to bardzo estetyczny sposób zamaskowania rur grzewczych. To kompletny system z unikalnymi uchwytami oraz narożniki zewnętrzne i wewnętrzne, łączniki zasłaniające łączone klejne listwy oraz zaślepki lewe i prawe. Listwy w pięciu kolorach dostępne w naszym sklepie.

 

Czytaj więcej...

 

zobacz wszystkie aktualności »

Ogród kompostowniki

Kompost jest naturalnym nawozem pochodzącym - w warunkach przydomowych - z roślin i resztek organicznych.

  • Zwiększa żyzność gleby
  • Dzięki kompostowaniu ilość odpadów domowych może się zmniejszyć nawet o 30%.

 

Kompostowniki

 

Przy wyborze miejsca na kompostownik powinniśmy zwrócić uwagę, aby było ono osłonięte od wiatru oraz położone w półcieniu dla ochrony przed wysuszającym działaniem słońca. Funkcję osłaniającą mogą spełniać np. drzewa, krzewy, żywopłot czy ogrodzenie. Jednak drzewa i krzewy nie powinny też rosnąć zbyt blisko, bo wówczas ich korzenie szybko przenikną do kompostownika i będą się żywić niejako na "nasz koszt". Kłopotu tego unikniemy, jeśli nasz kompostownik został wyposażony w plastikowe porowate dno lub ma wyłożoną na spodzie drobną (ok. 1-centymetrowe oczka) stalową, pokrytą plastikiem siatkę - radzi Jerzy Woźniak w książce "Kompostowanie".

Napełniając kompostownik po raz pierwszy, należy uzyć jako warstwy spodniej masywnego materiału, na przykład pociętych konarów. Dzięki temu powietrze będzie miało łatwiejszyc dostęp do kompostu, a woda swobodny odpływ.

Górną warstwę powinny stanowić odpadki z gospodarstwa zmieszane z liścimi lub skoszoną trawą. Obie grupy należy dokładnie wymieszać. Szybciej będą  ulegały rozkładowi.

Do kompostownika można wkładać części owoców i warzyw, fusy po kawie i herbacie, rośliny doniczkowe, poięte kwiaty, używaną ziemię doniczkową, skoszoną trawę i jesienne liście. Z tymi ostatnimi należy postępować ostrożnie, o czym czytaj tutaj. Do kompostwonika nie wolno wkładać mięsa, produktów mięsnych, ryb, chleba, sera, kości, a także chorych roslin, popiołu, węgla z grilla, papierosów.